Makina Otomasyon SistemleriMakina Otomasyon Sistemleri İçin Bize Ulaşın:

Acil Tel: 0530 065 12 57  Ofis Tel: 0212 670 34 30

 

Makina Otomasyon Sistemleri Markalarımız;  Olarak Bizden Hizmet Alabilirsiniz. İstediğiniz Makina Otomasyon Sistemleri Markaları İçin Ayrıntılı Bilgi Almak İsterseniz İlgili Sayfaları Ziyaret Edebilirsiniz.Makina Otomasyon Nedir?

Makina Otomasyon endüstride, yönetimde ve bilimsel işlerde insan aracılığı olmadan işlerin otomatik olarak yapılmasıdır. Diğer bir ifade ile yapılan bir işin insan ile makina arasında paylaşılmasına otomasyon denir. Toplam işin paylaşım yüzdesi otomasyonun düzeyini tespit eder. İnsan gücünün yoğun olduğu otomasyon sistemleri yarı otomasyon, makinanın yoğun olduğu sitemlere de tam otomasyon denir.

Sanayi devriminden bu yana yakın geçmişimizde üretmek tek başına yeterli olmamıştır. Bütün dünyanın açık bir pazar haline geldiği rekabetçi şartlarda üretimi; hızlı, standart, güvenli, verimli kılmak bir zorunluluk olmuştur. Endüstride bu zorunluluğun karşılığı kesinlikle makina otomasyondur. Makina Otomasyon tek bir cihaz ile değil, bir çok kontrol ve makina otomasyon teknolojisi ünitelerinin kollektif çalışmasıyla yapılabilir.

Otomasyon kelimesinin İngilizcesi machenic automation, kökeni Fransızca’dır. Eski Yunan dilindeki “automatos” kelimesi, yani kendi kendine hareket eden “spontane” kelimesinden gelir.