Danfoss AC Hız Kontrol Sistemleri

Danfoss AC Hız Kontrol Sistemleri

Serisi sürücü çeşitler madencilik sektöründen, fabrikalara birçok alanda yenilikçi çözümler sunmaktadır. Çözümleri ile geleceğin şehirlerinde fark yaratmayı planlayan Danfoss, binaları ve enerji sistemlerini inşa etmeyi hedeflemektedir. Özellikle Danfoss sürücü modelleri ile farklı alanlardaki ihtiyaçlara birebir özelliklerde kullanımlar geliştirilmektedir.Özel uygulama gereksinimleri için bütçelerde tasarruf sağlayan kullanıcı dostu, özel ve güvenilir ürünler olan VLT sürücüler, Danfoss değişken hızdaki sürücüler motor üreticilerinden bağımsızdır. Ve farklı motor teknolojilerinin uyum sağlayabiliyorlar. Pek çok makinede bulunması kolay, tamiri mümkün, kontrolü kolay olarak bulunan AC sürücünün beklenen yaşam döngüsü oldukça uzundur. Bu alanda ac sürücü nedir konu başlığı içerisinde farklı özelliklere hatta ihtiyaçlara sahip çeşitli evreler içerdiği de söylenebilir. Danfoss AC sürücü çözümleri ile işletmelerin maliyetleri azalmakta ve verim artmaktadır. Bu şekilde kullanım ile fayda en üst seviyeye çıkmaktadır.

Danfoss VLT Sürücü serisi

HVAC uygulamaları içim özel olarak hazırlanan Danfoss frekans konventörü kompresör, pompa, özel fan sürücüsüdür. HVAC sistemlerindeki pompa ve fan uygulamaları için tasarlanmaktadır. HVAC sistemlerinin temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanan bu modeller merkezi sistemlere de kolay bir şekilde adapte olmaktadır. VLT sürücüleri arasında Micro Drive FC 51 modeli en küçük sürücüler olmakta ve yüksek entegrasyon yoğunluğuna ihtiyaç duyan motorlar için tercih edilmektedir. Otomasyon Sürücüsü FC 302 ise tüm modern otomasyon uygulamalarının gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Uzun ömürlü ve sağlam modellerdir.

 

Hvac Sürücü Modelleri | VLT Serisi
Fan ve pompaları daha etkin ve verimli bir şekilde kontrol etmek için Danfoss hvac sürücü modelleri kullanılmaktadır. Bacis Drive FC 101 modeli fanların ve pompaların temel çalışmalarına entegre edilmiştir. Ve başlangıç maliyetlerini düşürmektedir. Ayrıca üretkenliği artıran fonksiyonlarla da donatılan bu modelde FC 101 sınıfının en kompakt yapımı seçeneğidir. Yapılandırması ve kurulumu oldukça pratiktir. Harmonikler ve şok bobinleri minimuma indirmekte ve otomatik enerji optimizasyonu sağlamaktadır. Yüzde ile 20 aralığında enerji tasarrufu imkanı ile kullanılabiliyorlar. Isıtma ve soğutma uygulamalarında ise ayrı olarak bir sürücüye sahip olabilirsiniz. Daha çok güvenlik için yangın modu seçeneği bulunuyor. Uyku modunda ise çok daha fazla tasarruf etmektedir.

Endüstriyel Çözümler

Kompresörler için Danfoss 100 kw sürücü kullanılabilir. Fan ve pompa uygulamalarında akış kontrolünü iyileştirmek ve bunun yanında enerji tasarrufu sağlamak amacı ile kullanılıyor. AC sürücüleri olan bu çözümler özel olarak tasarlanmıştır. Multipump uygulama ve çözümleri için seçim menülerine de sahip olmaktadır. Harici kontrolör ve standart PID kontrolü için sensörler bulunuyor. Doğru proses kontrolü sağlayan cihazlar, optimize edilen enerjilerinde de tasarrufunu sağlıyor. Talepteki dalgalanmalara da hızla tepki verilmesinde etkilidir. Danfoss VLT sürücü serisi yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok yönü hemen hemen bütün sektörler için uygundur.